Úvod – SpaRitual v ČR


Majitelka brněnského školícího střediska manikúry a pedikúry Marcela Mořkovská absolvovala obory manikúra a pedikúra ve zlínské Škole zdravotně hygienických služeb v roce 1987 s vyznamenáním. Po roce 1989 se seznamovala v zahraničí s technologiemi, které do té doby nebyly v naší republice známé. V roce 1999 složila zkoušku u paní Jessicy Vartughian,v oblasti přirozené technologií Jessica péče o ruce a nehty. V roce 2004 byla jmenována prvním soudním znalcem pro obory manikúra, modelace nehtů, pedikúra. Vzděláváním v těchto oborech se zabývá od roku 1995. Za velký úspěch svého školícího střediska považuje fakt, že v dosavadní historii pořádání mistrovství ČR. v manikúře, získaly její absolventky až na jeden ročník všechny zlaté, ale i stříbrné poháry.Setkání v Itálii: President Orly international Jeff Pink
a vicepresident Bob Hobe
Ve svých školeních akcentuje komplexnost všech znalostí a dovedností, které by v těchto oborech neměly chybět. Tak, aby každá absolventka dokázala uspokojit i ty nejnáročnější klientky. V komplexu znalostí klade důraz na přirozené technologie s cílem zlepšovat kvalitu přirozených nehtů. Takových výsledků lze dosáhnout pouze s dobrými a správně dimenzovanými znalostmi anatomie, dermatologie, fyziologie a hygieny. Každá žákyně, která si tyto znalosti osvojí, získá automaticky respekt k přirozeným tkáním. V současné době hrozí nebezpečí mnoha onemocnění. Velmi časté jsou např. mykózy, kvasinková popř. hnisavá onemocnění a mnoho dalších. Při bazální neznalosti klinického obrazu např. zánětlivého procesu, může špatnou reakcí na takový problém dojít k ublížení na zdraví.

Samozřejmě, každá manikérka nebo pedikérka za svou činnost zodpovídá. Proto je nutné taková rizika odbourat. Lze toho dosáhnout pouze kvalitním vzděláním. Marcela Mořkovská se kromě své pedagogické činnosti věnuje také svému salonu ve středu Brna. V tomto salonu pracují dvě její absolventky, které vlastní zlaté poháry z mistrovství ČR v manikúře.

V červnu 2010 dostala paní Mořkovská nabídku z americké ambasády na spolupráci s luxusní americkou kosmetikou značky SpaRitual.

Filozofie značky SpaRitual a celá její koncepce se jí natolik líbila, že od června 2010 má výhradní zastoupení značky SpaRitual pro Českou republiku a Slovensko. Seznámit se se SpaRitual jely společně s dcerou Veronikou do Los Angeles, přímo do míst, kde tato značka v roce 2004 vznikla jako dceřiná společnost firmy Orly. Na 7000m2 zde můžete najít, vývoj, laboratoře, sklady, expedici, designové centrum, presentační centrum a kanceláře vedení firmy. Setkání s majitelem firmy Jeffem Pink a jeho snachou Shel Pink (zakladatelkou značky SpaRitual) a viceprezidentem SpaRitual Bob Hobe, proběhlo ve velice přátelském duchu s vizí dobré budoucí spolupráce. Způsob práce ve firmě SpaRitual byl pro paní Mořkovskou a její dceru Veroniku velkou inspirací. 11 let pracovala s technologiemi na přírodní bázi a zde konečně objevila naprosto čisté produkty bez chemie od certifikovaných dodavatelů surovin, které u nás na trhu chyběly.

V brněnském saloně se od srpna při manikúře a pedikúře pracuje pouze se značkou SpaRitual se stále lepšími ohlasy od zákazníků. Každý si totiž zaslouží zdravou péči bez chemie.

SpaRitual představuju luxusní přírodní kosmetiku, zaměřenou na soulad s přírodou bez chemických a živočišných ingrediencí.

Ve světě s touto značkou pracují nejluxusnější salony, wellness centra a hotely jako např. Mandarin, Four Seasons.